Līvānos būs skatāma izrāde "Skroderdienas Silmačos"
1902.gada 30.janvārī Rīgas Latviešu biedrības teātrī notika Rūdolfa Blaumaņa jaunās lugas "Skroderdienas Silmačos" pirmizrāde. Nākamajās dienās pēc lugas pirmizrādes "Dienas Lapa" bija pilna ar iznīcinošām un rakstnieku pazemojošām recenzijām. Rūdolfa Blaumaņa darbabiedrs Jānis Asars lugai pasludināja nāves spriedumu.
"Viss tas ir sakaltušas un sapelējušas druskas no Blaumaņa agrākā, kaut arī ne bagātā, ideju mielasta galda, bēdīgi kankari no tā, kas citkārt gribēja tapt par bagātību, un varbūt pat nāves zvanu balss, ka autors tagad ar labāko gribu vairs nemaz nevar radīt nekā nopietna un ir izrakstījies! Jādomā, "Skroderdienas" taču nevarēs turēties [...]. Par savu premjeru Blaumanim maz iemesla būt lepnam." -rs, "Dienas Lapa", 1902.g. Nr. 26 un 27.
100 gadus vēlāk "Skroderdienas Silmačos" ir latviešu teātra fenomens - tautas luga, ko katros Jāņos latvieši labprāt skatījušies un skatās, un smejas līdz asarām un dzied līdzi Blaumaņa sirsnīgajām kuplejām. Šīs lugas iestudējumu un izrāžu skaits pārsniedz jebkuras latviešu oriģināllugas iestudējumu un izrāžu skaitu.
Arī Ogres Tautas teātrī 40 gadu laikā izaugušas vairākas Kārlēnu un Ieviņu paaudzes, bet arvien no jauna esam lepni un laimīgi līgot kopā ar saviem skatītājiem, piedāvājot sekot līdzi tik iemīļotajām, tik zināmajām un tik jautrajām Silmaču saimes ļaužu izdarībām un attiecībām. Skatītājs nevilsies, nākot uz izrādi ar gaidām ieraudzīt tradicionāli – viegli, komiski un patiesi – iestudētas "Skroderdienas Silmačos". Tomēr OTT kolektīvs ir sagatavojis ne vienu vien jaunu kādas situācijas vai ainas interpretāciju, tāpēc pārsteigumi un jaunas emocijas ir garantētas!
Izrādes režisors – Jānis Kaijaks, kostīmu māksliniece – Kristīne Saliniece, scenogrāfs – Māris Ruskulis.
Lomās: Antonija – Astra Kolberga, Aleksis – Kalvis Kravalis, Dūdars – Guntars Arājs, Kārlēns – Kristaps Arājs, Rūdis – Edijs Čibels, Elīna – Maija Jeremičeva, Pindaks – Juris Gasparovičs, Pindacīša – Evija Kļaviņa vai Daiga Krūmiņa, Ieviņa – Katrīna Anna Ozoliņa, Pičuks – Ernests Greizis, Auce – Anita Saukane, Joske– Guntis Kolbergs, Zāra – Margarita Lutere, Ābrams – Andris Peismalietis, Tomulīša – Ilze Kļaviņa vai Inta Stīpniece, Bebene – Lauma Straume.
Ogres Tautas teātris (OTT) dibināts 1967.gadā, kad tika iegūts godpilnais Tautas teātra nosaukums, no kura teātris joprojām nav atteicies, jo tas nopelnīts grūtā darbā, pierādot savu meistarību un iekarojot skatītāju atzinību. 2017.gadā OTT svinēs savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju.
OTT lielākā vērtība ir stabilais, talantīgais kolektīvs, kurš ir gatavs veltīt lielu daļu savas dzīves, lai, režisora iedvesmoti, īstenotu aizvien jaunas, spēcīgas mākslinieciskās ieceres, pieņemtu aizvien jaunus skatuves mākslas izaicinājumus.
To, ka OTT ir spēcīgāko Latvijas amatierteātru vidū, pierāda gan veiksmīgie rezultāti un augstais novērtējums, kas saņemts Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras rīkotajās gadskārtējās Latvijas amatierteātru skatēs "Gada izrāde" (šogad izrāde "Bernika projekts" nosaukta par "Gada izrādi 2015", savukārt režisors Jānis Kaijaks saņēma godpilno Gada režisora titulu), gan daudzie uzaicinājumi spēlēt Latvijas un starptautiskajos festivālos (piem., festivālos "Ķiršu dārzs", "Soli pa solim", "Te un nekur citur").
OTT repertuārs ir plašs, stabils un žanros daudzveidīgs, kas ļauj katram skatītājam atrast gan izrādes, kuras ir pārdomām un vispārcilvēcīgām vērtībām pilnas, gan izrādes, kuras ļauj aizmirst dzīves ikdienu, ļaujoties aktieru izspēlētām prieka un pārsteigumu pilnajām komēdijām.
Uz sarakstu