Visas ziņas

 • Aukstās dušas pārsteidzošā iedarbība2

  Pixabay

  "Aukstuma terapijas" atbalstītāji apgalvo, ka mazgāšanās aukstā ūdenī uzlabo imūnsistēmu, uzlabo enerģijas līmeni un produktivitāti.

 • Pārtrenēšanās riski, kurus nedrīkst neievērot3

  Pixabay

  Jauni pētījumi atklāj, ka tie, kuri regulāri dienā trenējas divas vai vairāk stundas mēdz pārspīlēt ar fizisko slodzi, nodarot ķermenim vairāk kaitējuma nekā dodot kādu labumu. Kāds Austrālijas sporta žurnālā publicēts pētījums norāda sekas, kuras var izraisīt pārtrenēšanās. Ja ķermenis tiek ilgstoši pakļauts psiholoģiskam stresam, tas var vājināt zarnu darbību, kas, savukārt, var novest pie baktēriju un toksīnu nokļūšanu asinsritē.

 • Iespējamie labumi atmetot cukura lietošanu

  Pixabay

  Esat kādreiz iedomājušies, kas notiek ar organismu, ja nolemjat pieteikt protestu cukuram? Kā jau var paredzēt, cukura lietošanai ir daudz nelabvēlīgu blakņu, bet, kā cukura ierobežošana savā ikdienā var labvēlīgi ietekmēt Jūsu ķermeni, lasiet turpinājumā.

 • Baltmaize tikpat veselīga kā pilngraudu maize

  Pixabay

  Visi veselīgā uztura piekritēji, kuri paspējuši atteikties no baltmaizes, pārejot uz pilngraudu maizi ir pārsteigušies. Jauns pētījums no Izraēlas apgāž iepriekšējos pieņēmumus, ka pilngraudu maize ir veselīgāka par rupjmaizi. 

 • Kas būtu jāzina par proteīnu?

  Pixabay

  Olbaltumvielas jeb proteīni ir nozīmīgas barības vielas bez kurām organisms nespēj funkcionēt. Galvenā olbaltumvielu sastāvdaļa ir aminoskābes, kuras iedalās aizvietojamās un neaizvietojamās. Pastāv 20 dažādas aminoskābes, kuras nepieciešamas ķermenim, taču organisms spēj veidot tikai 11 - pārējās nepieciešams uzņemt ar uzturu. 

 • Fakti par miegu (+infografika)

  Pixabay

  Miegs ir viena no iecienītākajām cilvēka nodarbēm. Daudzi tam piešķir lielāku nozīmi, nekā citi, taču kopumā pastāv dažādi interesanti fakti, kas liek aizdomāties par miegu kā mistisku procesu, kas iedarbojas uz visu organismu. 

 • Tējas dažādās iedarbības (+infografika)1

  Bieži vien aizmirstam par tik vienkāršu, bet iedarbīgu un pieejamu līdzekli pret nogurumu, bezmiegu un citām problēmām kā stiprinoša augu tēja. 

 • Trīs vingrinājumi garīgajam stiprumam

  Pixabay

  Daudzi neiedomājās, ka prātu un it īpaši garīgo spēku var trenēt gluži kā ķermeni. Tāpat kā ar fiziskajiem treniņiem, tas jādara regulāri un neatlaidīgi. Problēmas cilvēka dzīvē būs vienmēr un nekur nepazudīs, tāpēc ir vērtīgi spēt ar tām tikt galā vienkāršāk, ko var panākt padarot sevi garīgi stiprāku. Iekšējais spēks ir nepieciešams ne tikai, lai kopumā tiktu galā ar šķēršļiem, bet arī spētu izbaudīt dzīvi. Turpinājumā apskatīsim trīs vienkāršus paņēmienus kā padarīt sevi garīgi stiprāku, neieguldot daudz laika. 

 • Seši izplatīti karstuma mīti

  Pixabay

  Pirmie siltuma viļņi šogad ir piedzīvoti, atliek gaidīt svelmi. Ar karstumu saistīti vairāki mīti, kuri maldina daudzus. Turpinājumā piedāvājam apskatīt dažus no šiem mītiem. 

 • Kā atradināties no bailēm lidot?

  Pixabay

  Tieši viena trešdaļa lidmašīnas pasažieru parasti cieš no bailēm lidot. Kā gan var cīnīties pret šīm bailēm?