Banner 980x90

Pērn populārākais e-pakalpojums Latvijā bija dzīvesvietas deklarēšana

Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv
Ilustratīvs foto/ Foto: Pilseta24.lv

2015.gadā vispopulārākais e-pakalpojums Latvijā pēc lietošanas biežuma bija dzīvesvietas deklarācijas iesniegšana, ceturtdien žurnālistiem pastāstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) vadītājs Rinalds Muciņš.

Aizvadītajā gadā tas izmantots 187 000 reižu.

Otrs visbiežāk lietotais pakalpojums bija elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās, kas gada laikā izmantota 120 000 reižu. Muciņš piebilda, ka Latvijā nav tik daudz studentu, tādēļ secināms, ka viena persona šo pakalpojumu izmantojusi vairākkārt.

Savukārt 94 000 reižu aizvadītajā gadā e-pakalpojums izmantots, lai iegūtu informāciju par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem.

Pēc maksājumu skaita pērn vadībā izvirzījies e-pakalpojums "Izziņas pieprasīšana par fiziskas personas sodāmību" - pērn par to veikti 17 300 maksājumi. Otrajā vietā pēc maksājumu skaita ir elektroniskās pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās apmaksa, kas gada laikā veikta 8300 reižu, bet trešajā vietā - nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē - 5900 reižu.

Tikmēr pēc samaksātās summas apjoma vadībā pērn izvirzījies e-pakalpojums "Latvijas valsts krājobligāciju sākotnējā izvietošana" - gada laikā veikti maksājumi 1,7 miljonu eiro apmērā, otrs izmantotākais pakalpojums - par summu apmēram miljona eiro apmērā - ir bijis muitas maksājumu veikšana tiešsaistes režīmā, bet trešais populārākais - par summu 355 000 eiro apmērā - e-pakalpojums par nekustamā īpašuma pirkuma nodrošinājuma iemaksu.

E-pakalpojumi izmantojami ar portāla "latvija.lv" starpniecību, kurā pašlaik pieejami kopumā 117 dažādi e-pakalpojumi. Ja 2010.gadā e-pakalpojumu lietošanas sākšanas skaits bija nepilns pusmiljons, tad 2015.gadā tas bija jau 5,2 miljoni, akcentēja Muciņš.

Viņš pastāstīja, ka 2016.gads ir portāla desmit gadu pastāvēšanas jubilejas gads, kas tiks pavadīts tā zīmē - plānots paplašināt e-pakalpojumu klāstu, strādāt pie portāla uzlabošanas, lai padarītu to ērtāk lietojamu ikvienam iedzīvotājam, kā arī plānots to pielāgot izmantošanai mobilās viedierīcēs. Portāls tika izveidots 2006.gadā.

Pašreiz portālā pieejamas trīs autentifikācijas iespējas - e-paraksts, elektroniskā identifikācijas karte (eID) un internetbanka. Muciņš sacīja, ka apzinās, ka pašreiz dažādas tehniskas problēmas visbiežāk novērojamas saistībā ar e-paraksta lietošanu, par to atbildīgs ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, un sadarbībā ar šo institūciju plānots risināt arī šīs problēmas.

Absolūtais lietotāju vairākums portālā izmanto internetbanku kā autentifikācijas iespēju, tostarp vairāk nekā 60% ir "Swedbank" klienti.

Portāla uzturēšanā ik gadu ieguldīti ap 300 000 eiro, līdzekļi iegūti gan no Eiropas fondiem, gan valsts budžeta, pastāstīja Muciņš.

Šodien žurnālistiem tika prezentēts arī sociālekonomiskās informācijas portāls "www.raim.gov.lv", kas ir brīva bezmaksas pieeja vairāk nekā 200 sociālekonomiskajiem rādītājiem dažādos laika periodos par Latviju, plānošanas reģioniem, pilsētām, pašvaldībām. Tas izveidots apmēram pirms gada, un tajā pieejamā informācija tiek atjaunota reizi gadā.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)