Līvānu Mūsdienu mākslas galerijā norisināsies "Skatuves mākslas laboratorijas"

Daugavpils, 26.jūn., LETA. Līvānos Mūsdienu mākslas galerija no 14.jūlija līdz 19.jūlijam organizēs pasākumu ciklu "Skatuves mākslas laboratorijas", aģentūru LETA informēja biedrības "Galerija" valdes locekle Lāsma Vindule.

Tā gaitā tiks piedāvāti bezmaksas pasākumi ar mērķi radīt priekšstatu par mūsdienu skatuves mākslas formām, virzieniem un aktualitātēm, kā arī veicināt jaunrades procesu. Pasākumi šajā notikumu ciklā tiks veidoti kā eksperimentālas "laboratorijas" - atkāpjoties no zināmām normām un tradīcijām, ļaujot eksperimentēt, ļaujoties nezināmajam un nesekojot jau zināmām norādēm un vadlīnijām.

Sestdien, 14.jūlijā, Līvānos divos daudzdzīvokļu namu pagalmos norisināsies pagalmu teātra izrādes bērniem "Nāc laukā!". Jaunākās paaudzes skatītāji daudzdzīvokļu māju pagalmos blakus rotaļu laukumiem un smilškastēm kopā ar teātra māksliniekiem varēs sekot līdzi tam, kā top teātra brīnums - izrāde. "Tā stāstīs par dzīvi pagalmā pirms interneta, un par dzīvi pagalmā šodien. Par nedarbiem un cēlsirdību, par kautiņiem un pirmo mīlestību. Tā būs muzikāla izrāde par bērniem, un taps, bērniem līdzdarbojoties, tieši turpat pagalmā," stāsta viens no izrādes veidotājiem, aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš.

17.jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā norisināsies divas Rīgas cirka skolas meistardarbnīcas. "Rīgas cirka skolas darbnīcā" bērniem vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem būs iespēja attīstīt savu fizisko sagatavotību un vienlaicīgi iepazīt dažādas cirka disciplīnas. To vadīs divi pasniedzēji, ļaujot iepazīt dažādas cirka rotaļas, kas veicinās izpratni par cirka mākslu, skatuves klātbūtni un sadarbību, kā arī mācīs attīstīt veiklību. Savukārt "žonglēšanas meistardarbnīcā" bērniem un pieaugušajiem būs iespēja apgūt žonglēšanu ar lakatiņiem un bumbiņām.

18.jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā viesosies viens no atpazīstamākajiem Latvijas repa mūziķiem – ansis, vadot Līvānu jauniešiem repa meistarklasi un vēlāk sniedzot bezmaksas koncertu laukumā pie galerijas. Meistarklases mērķis ir attīstīt Līvānu jauniešu radošās un skatuves mākslas prasmes un tajā ansis dalībniekus iepazīstinās ar teksta un vokāla nozīmi repa mūzikā, tehniku, ritmisko zīmējumu, un citiem izteiksmes līdzekļiem repa mūzikā.

Savukārt no 16.jūlija līdz 19.jūlijam galerijā norisināsies "Sajūtu laboratorija" jeb sajūtu teātra meistardarbnīca režisores Lienas Šmukstes vadībā ar meistardarbnīcas noslēgumu – izrādi 19.jūlija vakarā. Meistardarbnīcas dalībnieki četras dienas strādās laboratorijā, pētīs dažādas maņas un darbnīcas rezultātā paši veidos citiem apmeklētājiem pieejamu izrādi. Režisores radītās mākslinieciskās vīzijas pamatā ir mērķis attīstīt teātra izteiksmes līdzekļus, veidojot laboratoriju (eksperimentālu vidi), kur galvenā loma atvēlēta cilvēku sajūtām un radīt laikmetīgu mākslas darbu, apvienojot tajā Līvānu amatierteātri un aktīvos Līvānu iedzīvotājus, kā arī izstrādāt radošo platformu ikgadējām eksperimentālām teātra laboratorijām.

Pasākumu cikla "Skatuves mākslas laboratorijas Mūsdienu mākslas galerijā" norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Līvānu novada pašvaldība, dalība visās aktivitātēs ir bez maksas.