Efektīva elektroenerģijas izmantošana uzņēmumā

Elektroenerģija ir viens no resursiem, kura cena šobrīd ievērojami pieaugusi, atstājot būtisku iespaidu uz biznesa vidi, jo uzņēmumiem jāpārskata savas finanses un jādomā, kā pielāgoties šim cenu pieaugumam. Elektroenerģijas efektīva un lietderīga izmantošana ir viens no mērķiem, uz kuru virzīties, lai ne tikai optimizētu izmaksas par šo tik nozīmīgo resursu, bet arī panāktu, ka tas tiek izmantots atbildīgi un domājot arī par klimata jautājumiem. 

Jāsāk ar uzņēmuma elektrības rēķina izpēti
Šis ir īstais brīdis, kad vairāk iedziļināties elektroenerģijas patēriņa un izmaksu jautājumos. Rēķinu izpēte ir viens no pirmajiem soļiem, kas palīdzēs saprast, cik un par ko maksājat. Elektrības rēķins nav tikai maksa par patērēto elektrību, tajā iekļautas arī daudzas citas pozīcijas, kas kopā veido to summu, kuru uzņēmums ik mēnesi maksā elektrības tirgotājam. Vairākas no šīm pozīcijām var mainīties atkarībā no tā, kādu pakalpojumu un ar kādiem nosacījumiem izmanto.

Rēķinā redzams, kāds tarifs ir pieslēgts, kāda ir pieslēguma jauda, par kuru tiek iekasēts fiksēts maksājums. Šīs pozīcijas ir iespējams mainīt, ja tās neatbilst uzņēmuma vajadzībām. Piemēram, kāpēc maksāt par lielākas jaudas pieslēgumu, ja tas netiek izmantots? Kāpēc izmantot tarifu plānu, kas neatbilst reālajiem patēriņa paradumiem? Sazinoties ar savu elektrības tirgotāju, šīs pozīcijas var mainīt un tādējādi arī optimizēt izdevumus par patērēto elektroenerģiju.

Jādomā par modernizāciju un energoefektivitāti
Skaidrs, ka mazāks elektrības patēriņš arī samazinās rēķinu. Bet kā to panākt, neietekmējot uzņēmuma piedāvāto preču un pakalpojumu kvalitāti? Ja elektrības patēriņš uzņēmumā lielā mērā saistīts ar dažādu iekārtu darbību, tad jāizvērtē, cik šīs iekārtas ir efektīvas, jāizskata iespēja veikt modernizāciju. Tas gan prasa lielākus ieguldījumus, tomēr tie parasti ir vienreizēji un ilgtermiņā palīdzēs būtiski samazināt elektroenerģijas patēriņu. Tāpat nozīmīgs faktors ir arī uzņēmuma telpu un ēku energoefektivitāte. Vai ēka ir siltināta? Kādā stāvoklī ir logi un durvis? Cik efektīvas ir apkures, ventilācijas un apgaismes sistēmas? Jo ēka ir energoefektīvāka, jo mazāk elektrības jāpatērē, lai objektu uzturētu un apsildītu.

Jāseko elektrības patēriņam ikdienā
Pārdomāti ieviešot uzņēmumā paradumus, kas ļauj taupīt elektrību, ne tikai panāksiet ietaupījumu, bet arī padarīsiet uzņēmumu dabai draudzīgāku, jo elektrības ražošana atstāj būtisku ietekmi uz vidi. Elektrības taupības risinājumi katrā uzņēmumā var būt atšķirīgi, bet daži veidi ir ieviešami gandrīz jebkurā vietā, piemēram:

  • neatstāt ierīces gaidīšanas režīmā;
  • atvienot ierīces no elektrotīkla;
  • izslēgt apgaismojumu telpās, kur neatrodas;
  • iekārtot darba vidi tā, lai izmantotu dienas gaismu savā labā;
  • izmantot energoefektīvas biroja un sadzīves ierīces.
  • Jāsalīdzina elektrības tirgotāju piedāvājumi

Atvērtais elektroenerģijas tirgus ļauj brīvi izvēlēties, no kura tirgotāja iegādāties elektrību. Salīdzinot tirgotāju piedāvājumus un elektrības tarifus, ir iespēja atrast sava uzņēmuma vajadzībām piemērotāko un finansiāli izdevīgāko variantu. Bieži vien vēsturiskā līguma turpināšana gadiem ir tikai ieradums. Bet biznesa vidē jāspēj domāt par to, kā iegūt izdevīgākus risinājumus. Tas attiecas arī uz pakalpojumiem, kurus izmanto. Par elektrības tirgotāja maiņu vērts domāt arī tad, ja neesat apmierināti ar esošā tirgotāja pakalpojuma kvalitāti, klientu apkalpošanas standartiem un citām niansēm. Elektrības tirgotāja maiņa nav sarežģīts process, atliek vien parakstīt līgumu ar jauno tirgotāju, par pārējo parūpēsies pats tirgotājs. 

SIA "Ignitis Latvija" – pieredzējis elektrības tirgotājs
Atvērtā tirgus ietvaros elektroenerģiju biznesa klientiem piedāvā SIA "Ignitis Latvija". Uzņēmumam ir starptautiska pieredze un augsts kompetences līmenis enerģētikas nozarē. SIA "Ignitis Latvija" saviem klientiem piedāvā gan fiksētas, gan elastīgas cenas elektroenerģijas produktus, sniedzot katram klientam iespēju izvēlēties sev piemērotāko risinājumu, balstoties uz elektrības lietošanas paradumiem un uzņēmuma darba specifiku. SIA "Ignitis Latvija" piedāvā klientiem arī zaļo jeb atjaunīgo enerģiju, kas būs saistoša klientiem, kuri atbildīgi izturas pret vidi un resursu patēriņu.

Vairāk par iespēju iegādāties elektrību izdevīgi uzzināsiet šeit.

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu