Banner 980x90

BTA: Tikai puse no ceļotājiem regulāri iegādājas ceļojumu apdrošināšanu

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Dodoties ceļojumā, tikai aptuveni puse jeb 47% no aptaujātajiem ceļotājiem regulāri iegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi, secināts apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (BTA) jūlijā veiktajā iedzīvotāju aptaujā.

Vienlaikus aptaujātie iedzīvotāji atzinuši, ka ceļojumu apdrošināšanas polisi galvenokārt iegādājas, dodoties tālākos un ilgākos braucienos, savukārt, ceļojot uz kaimiņvalstīm - Lietuvu un Igauniju - vai dodoties īsākos ceļojumos, tikai 15% no aptaujātajiem ceļotājiem regulāri iegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi.

BTA pieredze liecina, ka visaktīvākais Latvijas iedzīvotāju ceļošanas laiks ir jūnijs un jūlijs. Tomēr pēdējos gados arvien vairāk iedzīvotāju tieši vasaras beigās un rudens sākumā izvēlas doties ceļojumā, lai nedaudz pagarinātu vasaru un baudītu atpūtu. BTA veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 47% no aptaujātajiem ceļotājiem, kuri regulāri dodas ceļojumos, izvēlas sevi pasargāt no iespējamām finansiālajām sekām, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanas polisi.

Uzņēmuma Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče stāstīja, ka vairums iedzīvotāju, ceļojot tepat uz kaimiņvalstīm, uzskata, ka tik tuviem braucieniem ceļojumu apdrošināšanas polise nav nepieciešama. Šādi apgalvo 46% no BTA aptaujas dalībniekiem. Trešā daļa jeb 34% aptaujas respondentu atzīst, ka šādu ceļojumu laikā paļaujas uz to, ka ar viņiem brauciena laikā nekas nenotiks. 40% iedzīvotāju domā, ka no neplānotajiem finansiālajiem izdevumiem ārpus Latvijas pēkšņu saslimšanu vai traumu gadījumā pasargās Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK).

Apdrošinātāja pieredze rāda, ka negadījumi kaimiņvalstīs notiek bieži un arī summas, no kurām nākas šķirties ceļotājiem, ir lielas. Piemēram, kāds klients Polijā cieta ceļu satiksmes negadījumā, un par saņemto medicīnisko palīdzību BTA viņam izmaksāja atlīdzību 2676 eiro apmērā. BTA atgādina, ka EVAK karte sedz tikai attiecīgajā valstī noteikto garantēto neatliekamo vai nepieciešamo medicīnas pakalpojumu apmaksu, bet nesedz pacientu iemaksas un transportēšanas izdevumus, kas gan kaimiņvalstīs, gan arī citviet Eiropā var būt ļoti ievērojamas summas. Šogad BTA klientam, kuram bija EVAK karte, atlīdzināja izdevumus par medicīnisko evakuāciju no Grieķijas vairāk nekā 23 000 eiro apmērā.

BTA aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa jeb 38% aptaujāto ceļotāju iegādājas ceļojumu apdrošināšanas polises vismaz dažas nedēļas pirms ceļojuma, 37% - brīdī, kad tiek iegādātas biļetes un rezervēta viesnīca ceļojumam.

Lai gan ceļotāji vairumā gadījumu apdrošināšanas polisi iegādājas savlaicīgi, tomēr salīdzinoši liela daļa ceļotāju to iegādājas pēdējā brīdī vai pat tad, kad jau ir šķērsota Latvijas robeža. Saskaņā ar BTA veiktās aptaujas rezultātiem gandrīz piektā daļa jeb 19% ceļotāju polisi iegādājušies vienu dienu pirms ceļojuma vai ceļojuma pirmajā dienā. Arī BTA statistika par ceļojumu apdrošināšanas polises iegādi ar mobilā telefona īsziņas palīdzību apliecina, ka arvien biežāk ceļotāji par ceļojumu apdrošināšanas polises iegādi atceras pēdējā brīdī, kad jau ir šķērsota Latvijas robeža un ir saņemts atgādinājums par iespēju apdrošināties.

Šī gada aktīvās ceļošanas laikā - maijā, jūnijā un jūlijā - ar mobilā telefona īsziņas palīdzību iegādāto BTA ceļojumu apdrošināšanas polišu skaits pieaudzis par 16% salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika periodu. Kopumā šogad BTA ceļojumu apdrošināšanas polises ar īsziņas starpniecību iegādājušies jau 1607 ceļotāji.

Ceļojumu apdrošināšanas polišu iegādes paradumi ir atkarīgi gan no cilvēku vecuma, gan arī ienākumu līmeņa. Kā liecina BTA veiktās aptaujas rezultāti, gados vecāki cilvēki ir apzinīgāki un vairāk cenšas pasargāt sevi no iespējamiem finansiāliem zaudējumiem, kas varētu rasties ceļojuma laikā. Procentuāli lielākais īpatsvars starp ceļotājiem, kuri iegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi, ir tieši iedzīvotāju vecumā no 40 līdz 49 gadiem vidū, proti, 64% no viņiem aptaujā ir norādījuši, ka regulāri iegādājas ceļojumu apdrošināšanas polisi.

Nedaudz mazāks apzinīgo ceļotāju īpatsvars ir to ceļotāju vidū, kuri ir vecuma kategorijā no 50 līdz 74 gadiem, - ceļojumu apdrošināšanas polisi regulāri iegādājas 53% no viņiem. Saskaņā ar BTA aptaujas rezultātiem viszemākais apzinīgo ceļotāju īpatsvars jeb 25% ir iedzīvotāju kategorijā vecumā no 18 līdz 25 gadiem.

BTA iedzīvotāju aptauja veikta ar interneta starpniecību laika periodā no 2016.gada 11.jūlija līdz 19.jūlijam. Kopumā aptaujāti 714 respondenti visā Latvijā vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)