Bezdarba līmenis Līvānu novadā nokrities līdz vēsturiski zemākajam rādītājam

Daugavpils, 22.jūn., LETA. Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem maijā bezdarba līmenis Līvānu novadā turpināja pazemināties un ir sasniedzis zemāko rādītāju pēdējos 20 gados - 11,8%, aģentūru LETA informēja Līvānu novada pašvaldībā.

Maijā bezdarba Līvānu novadā bija 818 cilvēki, tai skaitā 451 sieviete. Kā bezdarbnieki reģistrēti arī 37 jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Stabila tendence bezdarba līmenim pakāpeniski samazināties novadā ir vērojama jau vairākus pēdējos mēnešus. Salīdzinājumam 2017.gada janvārī bezdarba līmenis Līvānu novadā bija 15,4%.

Lai arī Līvānu novadā, līdzīgi kā daudzos citos Latvijas novados un pagastos, ir vērojama iedzīvotāju skaita samazināšanās, šeit tā bijusi viena no mazākajām Latgales reģionā.

Pērn Līvānu novadā bija vērojams bērnu un pensionāru skaita samazinājums, savukārt darbspējīgo iedzīvotāju skaits ir palielinājies.

Raksturojot ar bezdarba līmeņa samazināšanos un pozitīvās demogrāfiskās tendences, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka tas ir rezultāts mērķtiecīgam vairāku gadu darbam, kas bijis vērsts uz uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras sakārtošanu, ielu un pagalmu sakārtošanu, izglītības iestāžu, sporta bāžu un kultūras dzīves attīstīšanu, lai iedzīvotāji šeit gribētu dzīvot un lai viņiem šeit būtu darbs.